Iniekcja ciśnieniowa rozwiązaniem na kłopoty z wilgocią

Iniekcja ciśnieniowa rozwiązaniem na kłopoty z wilgocią

 

Jak wiemy odpowiednia izolacja fundamentów jest bardzo ważna, jednak w starych domach bardzo często zdarza się, że jej nie ma z kolei w nowych mogła zostać wadliwie wykonana. Jedną z metod jej odbudowania może być iniekcja ciśnieniowa, czyli metoda polegająca na wprowadzeniu preparatu chemicznego, który przerwie podciąganie kapilarne.

Jak prawidłowo wykonać iniekcję ciśnieniową?

skuteczna iniekcja ciśnieniowaUszkodzenie lub brak izolacji poziomej to główna przyczyna zawilgocenia fundamentów oraz pomieszczeń piwnicznych, chyba że dom nie jest podpiwniczony. Jest to bowiem bardzo trudny do rozwiązania problem, który wymaga kosztownej naprawy, ponieważ w strukturę muru trzeba wprowadzić materiał, którego zadaniem będzie przerwanie podciągania kapilarnego. Dodatkowo trudnością w zależności od sytuacji jest konieczność odtworzenia lub naprawy izolacji pionowej ścian fundamentowych a także izolacji posadzki na gruncie. Dlaczego właśnie skuteczna iniekcja ciśnieniowa? Dlatego, że jej zaletą jest możliwość stosowania w murach mokrych niezależnie od ich grubości. Jednak do tej metody wymagany jest specjalistyczny sprzęt, dlatego warto wynająć specjalistyczną firmę z dużym doświadczeniem. Jak wykonuje się iniekcję ciśnieniową? To bardzo proste. Na początku wywierca się otwory o odpowiedniej głębokości i określonej od siebie odległości. Następnie dla lepszych efektów na pół godziny przed wprowadzeniem preparatu otwory delikatnie spryskuje się wodą. Po tym czasie należy powoli wprowadzić w każdy otwór preparat. Należy pamiętać o tym, żeby nie robić tego zbyt gwałtownie, ponieważ można w ten sposób uszkodzić mury.

Iniekcja ciśnieniowa to jedna z najchętniej wybieranych metod do izolacji fundamentów, ponieważ można wykonać ją wewnątrz budynku, dzięki czemu nie musimy odkopywać fundamentów, co byłoby bardzo kosztowne i nie wiadomo czy przyniosłoby oczekiwane efekty.