Ile kosztuje skuter inwalidzki?

Ile kosztuje skuter inwalidzki?

Pojazdy elektryczne dla osób niepełnosprawnych to już całkiem spory rynek. Co za tym idzie mamy do wyboru naprawdę sporo modeli, dzięki czemu dopasowanie ich do potrzeb oraz możliwości osób mających problem z poruszaniem się jest dużo łatwiejsze.

Zakup skutera inwalidzkiego

wózek inwalidzki typu skuterNa rynku jest tylko kilku producentów skuterów inwalidzkich cieszących się renomą, toteż nasz wybór, już na samym początku sprowadza się do dwóch-trzech z nich. Produkowane modele są bardzo różne, a różnią się od siebie nie tylko designem, ale przede wszystkim zastosowanymi rozwiązaniami i parametrami technicznymi. Wózek inwalidzki typu skuter to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla osób niepełnosprawnych, ale także otyłych. Albowiem pojazdy tego typu mają udźwig od stu dwudziestu do stu czterdziestu kilogramów. Skutery mogą rozwijać prędkość nawet dwudziestu pięciu kilometrów na godzinę, co zapewnia im moc niezależnie działających silników. Wyposażone są także w bardzo dobrej jakości akumulatory, które w pełni naładowane, wystarczą na przejechanie od czterdziestu do osiemdziesięciu kilometrów (w zależności od modelu wózka-skutera). Koszt tych pojazdów jest mocno zróżnicowany, ale trzeba być gotowym na wydanie co najmniej kilku tysięcy złotych. Albowiem przyzwoitej jakości wózki w typie skuter raczej nie kosztują mniej niż pięć-sześć tysięcy złotych. Oczywiście mówimy o pojeździe nowym, jednakże wiele sklepów medycznych ma w swojej ofercie także wózki używane, głównie w stanie idealnym i bardzo dobrym.

Zakup skutera-wózka to spory wydatek, jednakże należy potraktować to w kategorii inwestycji w większą samodzielność osoby niepełnosprawnej. Większość sklepów medycznych oferuje możliwość sprzedaży ratalnej, co dla wielu klientów jest czynnikiem ułatwiającym decyzję na tak.