Idealny fryzjer dla psów

Kiedy kupiliśmy naszego psa, byliśmy nim tak zachwyceni, że cały czas przy nim siedzieliśmy i kłóciliśmy się o to, kto ma z nim wyjść na spacer. W końcu wszyscy wychodziliśmy razem, bo każdy chciał, więc nie dało się jak tym podzielić. Był to nasz pierwszy pies, ponieważ wcześnie brat miał alergię i nie mogliśmy mieć psa.

Pierwszy raz u psiego fryzjera

fryzjer dla psów - tarnowskie góryNasz piesek nie ma sierści, tylko włosy, ponieważ tak mają wszystkie psy z jego rasy. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które kochają zwierzęta, a nie mogą ich mieć ze względu na alergię na sierść. Jednak trzeba mieć na uwadze fakt, że włos psa cały czas rośnie i trzeba go strzyc. Nie mogą tego robić osoby, które nie mają o tym pojęcia, ponieważ mogą niechcący uszkodzić wąsiki, które są bardzo ważne dla każdego psa. Dlatego tylko fryzjer dla psów – tarnowskie góry jest tutaj najlepszym rozwiązaniem i to właśnie tam postanowiliśmy się wybrać. Wyszukaliśmy najlepiej ocenianego psiego fryzjera w naszej miejscowości, ponieważ zależało nam na tym, żeby nasz pies nie doznał traumy podczas pierwszej takiej wizyty i żeby się nie bał. Fryzjer musi odpowiednio podchodzić do psa i dobrze go traktować. Udało nam się znaleźć takiego i zapisać na pasujący nam, niezbyt odległy termin. Bardziej się denerwowaliśmy niż ten pies podczas wizyty. O dziwo nasze maleństwo od razu zaufało fryzjerowi, grzecznie usiadło i czekało na swoją kolej. Bardzo spokojnie siedział i pozwalał się umyć i dokładnie ostrzyc.

Po pierwszej wizycie u fryzjera, usłyszeliśmy, że nasz maluch ma bardzo zdrową sierść i skórę. Od tej pory chodzimy z nim na strzyżenie około raz na dwa miesiące i to w zupełności wystarcza. Dzięki temu wiemy, że pies ma zdrową sierść i nic mu nie grozi. Trzeba o to dbać, żeby uniknąć różnych nieprzyjemności dla psa.