Gród Kopernika nad Zalewem Wiślanym

Gród Kopernika nad Zalewem Wiślanym

Sporty wodne, a przy okazji sporo zwiedzania i ciekawych miejsc oferuje Frombork. Miasto w województwie warmińsko – mazurskim zapewni wam dużo spokoju podczas urlopu. W tej stosunkowo niewielkiej miejscowości z pewnością jednak nie będziecie się nudzić. I co ważne, będzie się gdzie zatrzymać.

Do Fromborka nie tylko na żagle

noclegi FromborkNa miejscu baza hotelowa powinna zaspokoić oczekiwania wszystkich. Jeżeli chodzi o noclegi Frombork oferuje i hotele, i pokoje gościnne, i pensjonaty, i domki do wynajęcia. Wiele z nich w okolicy plaży, z widokami na zalew albo na katedrę. Apartamenty dla rodzin także znajdziecie bez kłopotu, w części z nich mile widziane są zwierzęta. Parkingi, także monitorowane, to w zasadzie standard, podobnie jak dostęp do bezprzewodowego internetu. W wielu kwaterach znajdują się tarasy i ogrody, gdzie można urządzić grilla. Poza tym także możliwość zamówienia śniadania. Co ważne, zarówno na plażę, jak i do większości zabytków dojdziecie w miarę szybko spacerem niemal z każdego miejsca. A do zobaczenia we Fromborku jest sporo. To przede wszystkim katedra znajdująca się na miejscowym wzgórzu. Również w jej wnętrzu zobaczycie wiele zabytkowych elementów. W bazylice znajduje się grób Mikołaja Kopernika, który mieszkał we Fromborku przez wiele lat. Dlatego w miejscowości znajdują się też Muzeum Kopernika, Wieża Kopernika, Park Astronomiczny czy planetarium. Warto też obejrzeć gotycko – barokowy Pałac Biskupi czy Wieżę Wodną.

Frombork to również raj dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. Wspomniany już Zalew Wiślany gwarantuje możliwość uprawiania sportów na wodzie. Miasto ma też status Miejsca Przyjaznego Rowerzystom. Przez Frombork przebiega bowiem Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo. To daje sporo możliwości dla cyklistów, którzy też mają się gdzie wybrać.