Gdzie cyklinuje się podłogi

Gdzie cyklinuje się podłogi

Często ludzie pytają mnie o to, gdzie najczęściej zdarza mi się pracować. Prawda jest taka, że nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi – pracuję wszędzie tam, gdzie założone są drewniane podłogi a właściciel nie chce ich wymieniać. Miejsca potrafią być bardzo różne.

Kamienice i lokale użytkowe – tam cyklinuje się podłogi najczęściej

cyklinowanie bydgoszczOczywiście mimo to można wskazać rodzaje budynków, które najczęściej się powtarzają. Z pewnością cyklinowanie podłóg często wykonuję w kamienicach, ponieważ to właśnie tam często zdarzają się drewniane podłogi wymagające odświeżenia. Prawda jest taka, że znacznie lepiej wygląda odświeżona podłoga niż wymieniona – kamienice to często budynki z długą historią i oryginalna podłoga wygląda w nich po prostu najlepiej. Innymi miejscami w Bydgoszczy, które często odwiedzam są różnego rodzaju restauracje, biura i inne lokale usługowe. Drewno jest tam kładzione przez wzgląd na uniwersalność i wytrzymałość, ale niestety tego rodzaju podłogi po jakimś czasie się zużywają. Zawsze łatwiej jest zamówić cyklinowanie, niż wszystko wymieniać. Prawda jest też zresztą taka, że podłoga po odpowiednim cyklinowaniu wygląda znacznie lepiej niż nowa, którą możemy położyć. Gdy w grę wchodzi cyklinowanie Bydgoszcz jest miastem, w którym dokonuje się całkiem sporo tego rodzaju operacji. Dla mnie jest to idealna sytuacja – czym więcej zleceń, tym więcej zysków przynosi moja firma. Nie ma to większego znaczenia, czy robię to w kamienicy, restauracji czy innym budynku. Cena za metr podłogi pozostaje taka sama.

Mam szczerą nadzieję, że jeszcze więcej ludzi przekona się do cyklinowania podłóg. Jakby nie patrzeć jest to bardzo dobre i korzystne finansowo rozwiązanie. Założenie nowej podłogi w każdym przypadku będzie droższe niż odświeżenie starej.