Festyn pełen namiotów imprezowych

Festyn pełen namiotów imprezowych

 

Uwielbiane przez Polaków festyny wymagają od organizatorów zapewnienia odpowiedniego zaplecza gastronomicznego. Ze względu na warunki pogodowe panujące w naszych szerokościach geograficznych najlepszym rozwiązaniem są namioty imprezowe rozstawiane w miejscu największych skupisk ludzi.

Praktyczny namiot imprezowy

namioty imprezoweDuże namioty są stworzone do zorganizowania w nich polowego food court’u, w którym każdy, kto zakupi posiłek będzie mógł znaleźć ławkę i stolik aby spokojnie zjeść oraz nacieszyć się spotkaniem ze znajomymi. Jest to rozwiązanie typowo komercyjne. Pozwala jednak na spotkanie różnych osób niezależnie od celu, jaki przyświecał jego pojawieniu się na imprezie plenerowej. To także doskonałe rozwiązanie jeśli po festynie planowana jest zabawa taneczna połączona z możliwością zakupu uwielbianego przez festynowiczów złocistego trunku. Natomiast mniejsze namioty imprezowe mogą stanowić miejsce wyznaczone konkretnym przedstawicielom gastronomicznym oferującym swoje wyroby zgromadzonym obserwatorom głównych atrakcji. Takie rozwiązanie zazwyczaj wybierają gminy promujące lokalnych producentów żywności wystawiających swoje stanowiska gastronomiczne na lokalnych festiwalach. Dzięki temu każde koło gospodyń wiejskich czy lokalne piekarnie, masarnie a nawet niewielkie browary, których jest coraz więcej zarówno w miastach, jak i na prowincji mogą swobodnie nawiązywać współpracę oraz kontakty towarzyskie z lokalna społecznością.

Warto pamiętać, że namioty imprezowe są wynajmowane w wielu rozmiarach. Dlatego mogą być też doskonałym zapleczem dla organizatorów, którzy mogą umieścić w nich zarówno biuro festynowe jak i biuro gości, którzy często szukają zacisznego miejsca do odpoczynku, posiłku oraz jako garderoby przed wyjściem na scenę.