Epizody depresyjne jako wskazanie do psychoterapii

Epizody depresyjne jako wskazanie do psychoterapii

Niestety coraz więcej osób cierpi na różnego rodzaju zaburzenia psychiczne. Z takimi problemami należy jak najszybciej udać się do lekarza psychiatry, który niekoniecznie decyduje od razu o przepisaniu leków. Bardzo często psychiatra zaleca wzięcie udziału w psychoterapii.

Depresja czyli choroba występująca w każdym wieku

psychoterapia krakówMoże być to psychoterapia indywidualna lub grupowa. W niektórych zaburzeniach psychicznych psychoterapia trwa nawet kilka raz. Bez wątpienia warto z niej korzystać, bo daje ona trwałe rezultaty w przeciwieństwie do leków, które działają tylko objawowo, a wcale nie pozbywają się problemu. Jednym z częstszych zaburzeń psychicznych jest depresja. Okazuje się, że najwięcej cierpiących na depresję znajduje się w krajach wysoko rozwiniętych. Takim osobom potrzebna jest psychoterapia kraków, a w ciężkich przypadkach leczenie farmakologiczne. Jeśli pojawiają się myśli i próby samobójcze, to pacjent powinien być hospitalizowany. W ciężkich odmianach depresji dochodzić może nawet do zaburzeń psychotycznych. Epizody depresyjne mogą pojawić się praktycznie w każdym wieku. Nieprawdą jest, że na depresję cierpią tylko osoby dorosłe. Jest to choroba, która dotyka coraz częściej dzieci, młodzież, a także osoby w podeszłym wieku (seniorów). Warto o tym pamiętać i jeśli zauważy się oznaki depresji u kogoś bliskiego, to trzeba reagować jak najszybciej. Wynika to z faktu, że depresja jest chorobą postępującą. Jest to zaburzenie, które nasila się, pogarsza, jeśli nie zostaną podjęte odpowiednie kroki.

Osoba chora często nie zdaje sobie sprawy z tego, co się z nią tak naprawdę dzieje. Pacjenci, którzy wyszli z depresji, często opisują ten stan jako wszechogarniające uczucie pustki. Psychoterapia w przypadku zaburzeń depresyjnych jest bardzo ważna i warto się na nią zdecydować.