Eko border do układania kamieni

Eko border do układania kamieni

Nie lubię się za bardzo zajmować roślinami. Dla mnie to czasochłonne i pracochłonne. Najpierw się je sadzi, potem podlewa, nawozi, przycina i tak dalej. Chciałam mieć jednak trochę zieleni w ogrodzie, więc postawiłam na krzewy. Ładnie, dekoracyjnie przycięte, będą przyciągały wzrok. A dookoła nich zamiast wysypywać korę czy siać trawnik dam kamyczki.

Eko border przydatny w ogrodzie

szeroki eko border ogrodowyKora się utleni, wykosić trawnik pod krzewami jest trudno. A kamyczki będą na stałe, w dodatku kolorowe. Postanowiłam ułożyć wokół każdego krzewu kółko z ciemniejszych kamyczków, a przestrzeń między kółkami wyłożyć jasnym kamieniem. W tym celu kupiłam szeroki eko border ogrodowy. Eko border jest rodzajem plastikowej listewki, której część schowana jest w ziemi, a część nieco wystaje ponad nią. Border ma zaczepy, które sprawiają, że całość się nie przesuwa, można go łatwo wkopać w ziemię. Border ułatwia pracę z kamykami. Wytyczyłam okręg przy każdym krzewie i wsadziłam eko bordery. Dzięki temu nie tylko wiedziałam gdzie sypać kamyczki, ale także się one nie mieszały jedne z drugimi. Najpierw dałam ciemniejszy kamień, a potem jaśniejszy. Z daleka nie widać żadnych eko borderów. Dopiero jak się człowiek bardzo przyjrzy to widzi, że kamyczki nie leżą tak idealnie same z siebie, tylko są ,,wspomagane” przez obrzeża ogrodowe. Eko bordery ogrodowe są niezwykle tanie, ja swoje kupiłam w promocji za kilka złotych, a jedna długa listwa wystarczyła na otoczenie całego kręgu wokół drzewa.

Szeroki eko border to sprawdzony zakup. Goście którzy widzą mój ogród są zachwyceni tym jak wygląda. Wszyscy podziwiają ułożenie kamyczków koło roślin i pytają mnie jak to zrobiłam, że one tak ładnie leżą. Polecam im wszystkim obrzeża ogrodowe, niezastąpione przy podziale przestrzeni ogrodowej.