Dobre kursy niemieckiego

Dobre kursy niemieckiego

Od paru dni jestem na wyjeździe zagranicznym, zorganizowanym przez moją uczelnię. Jako wymiana studencka, studiuję na zagranicznym uniwersytecie i mam przydzielony mięsięczny budżet na mieszkanie i wyżywienie za granicą. Uczelnia bardzo o nas zadbała i trafiliśmy w super miejsce. Staram się wyciągnąć z tego wyjazdu jak najwięcej.

Wyjazd na kurs języka do Niemiec

kursy niemieckiego w niemczechOprócz nauki na zagranicznych uniwersytetach, zafundowano nam również kursy niemieckiego w niemczech o dosyć wysokim poziomie zaawansowania. Szczerze mówiąc, myślałam, że będzie ciężko i sobie nie poradzę. W końcu znałam niemiecki ale na poziomie bardzo podstawowym, bo zajęcia mieliśmy po angielsku. Jednak przebywając na miejscu i słuchając dialogów czy to w sklepie, czy na korytarzu na uniwersytecie, zaczęłam przypominać sobie wszystko to, czego nauczyłam się w szkole podstawowej i w gimnazjum. To pomogło mi, żeby jakoś ruszyć na kursie językowym. Mieliśmy super lektora, który mówił do nas tylko po niemiecku. Na początku przyznam szczerze- nie zrozumiałam ani jednego słowa poza ”guten morgen’, czyli dzień dobry. Jednak po czasie zaczęłam się z językiem oswajać i szło mi coraz lepiej. Pokazywano nam filmy edukacyjne, dzięki którym łatwiej było zrozumieć dany temat. Bardzo szybko wgłębiłam się w naukę i przyznam, że mnie wciągnęła. Każdego dnia potrafiłam coraz więcej i widać to było na pierwszy rzut oka podczas kursu, bo stałam się bardziej aktywna.

Cieszyłam się, że mam taką możliwość, żeby uczyć się za granicą, bo na pewno zaowocuje to w przyszłości. Uczyłam się dzielnie i zaczęłam się już swobodnie dogadywać w sytuacjach codziennych. Wyjazd okazał się bardzo dobrym pomysłem i tych wszystkich przeżyć związanych i z kursem i z zajęciami na uczelni na pewno nigdy nie zapomnę.