Dlaczego lubię biżuterię artystyczną?

Dlaczego lubię biżuterię artystyczną?

Uwielbiam kupować biżuterię artystyczną i czasami potrafię odmówić sobie kilku kaw na mieście, ale w zamian kupić sobie nowy pierścionek czy bransoletkę. Kupowanie, ale przede wszystkim noszenie takiej biżuterii sprawia mi wielką radość. Lubię nosić ładne rzeczy, ale chyba każda kobieta tak ma.

Jakość biżuterii artystycznej wpływa na jej cenę

biżuteria artystycznaMam sporą kolekcję biżuterii artystycznej, w szczególności pierścionków. Nie da się ukryć, że biżuteria artystyczna jest droga, w szczególności jeżeli kupujemy biżuterię wykonaną ze srebra albo złota. Jednakże moim zdaniem za to, że ma się coś wyjątkowego, w co ktoś włożył wiele pracy i wysiłku trzeba zapłacić odpowiednią cenę. Poza tym oczywiście nie jest tak, że biżuteria u jubilera zawsze jest tańsza od biżuterii artystycznej. W większości przypadków nie jest, ale porównując biżuterię artystyczną do ceny w normalnym sklepie, gdzie sprzedaje się biżuterię hurtowo to oczywiście różnica w cenie jest. Ostatnio udało mi się nabyć naprawdę wyjątkową bransoletę wykonaną ze stali szlachetnej i srebra. Jej dizajn jest naprawdę niesamowity, bo bransoleta ma bardzo nieregularne kształty, a kolory również są bardzo interesujące. W środku bransoleta ma mocny, czerwony kolor, natomiast na zewnątrz jest ona niebieska, ale ma małe drobinki brokatu. Artysta nazwał te bransoletę „Drzewo”, co moim zdaniem w świetny sposób oddaje wygląd tej biżuterii.

Kocham niecodzienne dodatki, nie tylko jeżeli chodzi o biżuterię i lubię wyróżniać się jakimiś ciekawymi stylizacjami. Myślę, że drzemie we mnie taka dusza artystki, więc lubię po prostu wyglądać trochę inaczej niż wszyscy na ulicach. Biżuteria wykonywana ręcznie, która wygląda nietypowo dodaje moim stylizacjom takiej nutki czegoś ciekawego i bardzo mi się to podoba.