Czym jest elektrokoagulator?

Czym jest elektrokoagulator?

Urządzenie to wykorzystuje działanie tak zwanej elektrokoagulacji. Z pomocą działania prądu elektrycznego usuwa złogi białka i przecina tkanki. Nazywany jest inaczej nożem sonicznym i znajduje zastosowanie w takich dziedzinach jak medycyna, kosmetologia czy stomatologia. 

Do czego wykorzystuje się elektrokoagulator?

elektrokoagulatoryUrządzenie to jest niezbędne w salonie kosmetycznym, do takich zabiegów jak usuwanie prosaków, włókniaków, czy do zwężania naczyń krwionośnych. W stomatologii jest używane przede wszystkim jako nóż chirurgiczny w ortodoncji czy plastyce dziąseł. Dzięki temu urządzeniu możliwe jest wykonywanie nacięć w błonie śluzowej pacjenta czy nacinanie dziąseł podczas wyrywania ósemek, usuwanie polipów czy wydobywanie niewyrżniętych zębów u dzieci z wnętrza dziąsła. Elektrokoagulatory mają wymienne końcówki, dobierane przez użytkującego według potrzeb. Urządzenie to działa na różnych programach mocy, zależnie od tego jaki zabieg jest wykonywany. U kosmetyczki urządzenie to jest wykonywane w drobnych zabiegach estetycznych, a u chirurga w precyzyjnych zabiegach chirurgicznych. Jego niewielkie wymiary i zręczne sterowanie urządzeniem za pomocą panelu z przyciskami na obudowie urządzenia sprawia, że użytkowanie elektrokoagulatora jest niezwykle łatwe. Urządzenie także jest bezpieczne w użytkowaniu. Posiada programy działania, takie jak cięcie, koagulacja czy cięcie z koagulacją. Na rynku dostępnych jest wiele modeli takich urządzeń, o podstawowych bądź rozbudowanych funkcjach.

Elektrokoagulator to urządzenie o różnych programach działania. Posiada w zestawie wiele wymiennych końcówek. Jest niezbędnym urządzeniem w gabinetach medycyny estetycznej, chirurgii, ortodoncji czy stomatologii. Jego użytkowanie jest proste, a sam nóż jest precyzyjny i bezpieczny dla pacjenta.