Czym charakteryzują się koty brytyjskie?

Czym charakteryzują się koty brytyjskie?

Dziś wiele osób decyduje się na kupno kota. To bardzo cierpliwy towarzysz, który nie wymaga zbyt dużej uwagi. Chodzi bowiem swoimi ścieżkami, dużo śpi i przede wszystkim kocha ciepłe miejsca. Dlatego też idealnie nadaje się dla starszych osób, które potrzebują towarzystwa.

Czy warto kupić kota brytyjskiego?

kot brytyjski niebieskiObecnie bardzo popularne są koty brytyjskie i wiele osób decyduje się na ich kupno. Co takiego mają w sobie, że ludzi pragną mieć ich za swoich towarzyszy? Przede wszystkim urzeka nas ich wygląd. Nie jest to kot, o którym moglibyśmy powiedzieć, iż jest smukły. to koty bardzo krępe, mające stosunkowo krótkie łapki. Dzięki temu ich wygląd jest uroczy, a nawet nieco zabawny. Poza tym mają także przepiękną sierść. Z dala wygląda ona jak pokrycie pluszaka, w dotyku jest równie przyjemna i aksamitna. Oczywiście nie sam wygląd tego kota sprawia, że ludzie go kochają, choć ma on na to duży wpływ. Szczególnie ciekawe jest umaszczenie tego kota. Nie ma on bowiem konkretnego koloru sierści. Ze względu na liczne krzyżówki tegoż kota dopuszczane po wojnie ze względu na zagrożenie wyginięcia rasy, powstały naprawdę przeróżne umaszczenia kota brytyjskiego. Najbardziej charakterystyczny jest zdecydowanie kot brytyjski niebieski. Mnóstwo osób się na niego decyduje właśnie dlatego, iż ma on piękny i dość nietypowy kolor sierści. Obecnie takie koty są do kupienia w wielu naprawdę dobrych i sprawdzonych hodowlach. Pamiętajmy zawsze o kupowaniu kota z rodowodem i z zarejestrowanej hodowli.

Obecnie wiele osób ma jakiegoś pupila w domu. Bardzo często jest to kort, do którego można się przytulić w chłodny wieczór. Jednak nim sie zdecydujemy na takiego kota, pomyślmy poważnie nad tym jaką rasę chcemy wybrać. Musi bowiem być ona zgodna z naszym trybem życia.