Czy można malować meble wiklinowe?

Czy można malować meble wiklinowe?

Meble z wikliny są dość specyficznym rodzajem mebli i trzeba przyznać, że niewiele osób decyduje się na ich posiadanie w domu. Jednak zupełnie inaczej już to wygląda wtedy, gdy mamy zaaranżować nasz ogród, taras czy też jakiś balkon. Wówczas bardzo chętnie sięgamy po zestawy meblowe wykonywane z tego właśnie materiału.

Jak maluje się meble wiklinowe?

farba kredowa do wiklinyTakie meble wiklinowe po pewnym czasie wystawiania ich na działanie czynników atmosferycznych, też niestety drastycznie mogą zmienić swój wygląd. Warto być na to przygotowanym i mieć świadomość tego, że chociaż jest to materiał bardzo wytrzymały, nie jest to niestety wieczna rzecz. Z czasem mogą pojawić się zatem na wiklinie odbarwienia, przebarwienia czy też różnego rodzaju rysy. Dlatego też warto przygotować się na to, by ewentualnie takie meble odmalować. Wiklinę jak najbardziej można pomalować i nie trzeba decydować się na to, by od razu meble wyrzucać. Oczywiście może być ona dla nas problematyczna pod tym względem, że niestety ma wiele zakamarków. Do nich natomiast powinniśmy docierać korzystając z jakiegoś pędzla, którym dokładnie pomalujemy absolutnie całą powierzchnię mebla. Obecnie w sklepach oferowana jest między innymi farba kredowa do wikliny. Przy pomocy takiej właśnie farby można pomalować różnorodne rzeczy wykonywane z wikliny, w tym również jakieś ozdobne kosze. Dziś większość osób decyduje się na to, aby zakupić farbę w kolorze białym. Możemy jednak postawić również na inne barwy, dostępne w sprzedaży.

Malowanie mebli wiklinowych jest zatem jak najbardziej możliwe. Być może nie będzie to dla nas najłatwiejsze, ale ostateczny efekt może nawet przerosnąć nasze oczekiwania. Czasem zamiast pozbywać się starych rzeczy, warto po prostu nadać im zupełnie nowy wygląd.