Czy brak patentu jest przeszkodą do wynajęcia jachtu?

Czy brak patentu jest przeszkodą do wynajęcia jachtu?

Spędzenie kilku wolnych dni w jakimś pięknym miejscu może być wspaniałą okazją do całkowitego odpoczynku. Warto bowiem pamiętać o tym, aby zapewnić sobie odpowiedni relaks, który może uchronić nas przed przemęczeniem. Wyjazd w piękne miejsce może sprawić, że człowiek odetchnie od codziennego hałasu miasta na łonie natury.

Łodzie motorowe do wynajęcia bez patentu

wynajem łodzi motorowych bez uprawnień mazuryMazury są takim właśnie miejscem, w którym przepiękne okoliczności przyrody sprzyjają relaksowi. To pozwala „naładować baterie”, żeby po powrocie do swojej rzeczywistości mieć energię do stawiania czoła codziennym trudnościom. Jakie atrakcje można znaleźć w tym regionie? Oczywiście trzeba zobaczyć piękne polskie jeziora. Poza odpoczynkiem na ich brzegu można również pokusić się o rejs łodzią. Taki jacht można również samodzielnie wynająć. Czy brak patentu jest przeszkodą? Na szczęście nie – polskie prawo dopuszcza bowiem wynajęcie łodzi bez posiadania patentu żeglarskiego, jednak taki jacht musi spełniać ściśle określone warunki (ustawa określa bowiem maksymalną wielkość oraz prędkość, jaką można takim jachtem osiągnąć). Jeżeli chodzi o wynajem łodzi motorowych bez uprawnień mazury obfitują w miejsca, w których można tego dokonać. Wystarczy przejść specjalne szkolenie, aby móc ruszyć w rejs. Takie spędzenie wolnego czasu może dostarczyć wielu wrażeń oraz sprawić, że przeżyje się wspaniałą przygodę w przepięknym zakątku Polski, który warto odwiedzić.

Niektórym wydaje się, że brak patentu żeglarskiego może wykluczać taką formę spędzenia wolnego czasu. Na szczęście tak nie jest – wystarczy znaleźć odpowiednią łódź, którą wynająć można bez uprawnień. Takie jachty są niezwykle zwrotne oraz intuicyjne w obsłudze, aby nie sprawiało to najmniejszych problemów osobom początkującym.