Co każdy miłośnik gór powinien mieć?

Co każdy miłośnik gór powinien mieć?

Miłośnicy gór czekają aż w końcu pogoda się zmieni i gdy tylko pojawią się pierwsze oznaki dobrej pogody ochoczo ruszają na piesze wędrówki. W Polsce nie brakuje miejsc w które warto się wybrać, mamy piękne Sudety, dla tych co potrzebują odrobinę wytchnienia mają nasze Bieszczady, a jeszcze inni szukają wyzwania w Tatrach które swoją wielkością i majestatem poruszają serca nawet tych najbardziej wymagających.

Jedziemy w góry, co powinniśmy zabrać?

buty trekkingowe w góry Zatem warto się zastanowić co trzeba zawsze przy sobie mieć by sprawnie się w górach poruszać. Takich rzeczy jest bez liku jednak nikt nie ma nieograniczonej pojemności w swoim podręcznym bagażu a przecież nie każdy ma ochotę nosić ciężki plecak w górach. Dlatego pierwszą rzeczą którą niewątpliwie trzeba ze sobą mieć to mapa. Nie można otóż bezgranicznie polegać na swoim telefonie. Dzisiaj GPS w telefonie to bardzo dobre rozwiązanie, problem tkwi jednak w tym że telefon w każdej chwili może się rozładować w wówczas niestety mamy wielki problem. Dlatego w takim wypadku może pomóc nam mapa, która zawsze pomoże nam odnaleźć się w górach. Inną równie ważna dla nas rzeczą jest oczywiście  inwestycja w odpowiednie buty trekkingowe w góry które będą solidne i odpowiednio sprawdzą się na szlaku podczas wielogodzinnych wędrówek w trudnych warunkach atmosferycznych. Kolejną sprawą jest kompas, tak się składa że to z pozoru drobne urządzenie może nam w razie kłopotów uratować życie.

Oczywiście można zawsze polegać na swojej intuicji, oznaczeniu szlaków czy zwyczajnie wyczuciu. Jednak dla bezpieczeństwa niewątpliwie warto ze sobą mieć w takim wypadku zawsze kompas który pozwoli nam dokładnie określić kierunek. Nikt bowiem nie chce chodzić w kółko i zamiast zmierzać do celu zgubić się pośród lasu i nie móc odnaleźć drogi powrotnej do miejsca startu.