Ciekawy namiot dla dzieci

Ciekawy namiot dla dzieci

Maluchy uwielbiają się bawić, bo w ten sposób rozwijają swoje umiejętności i poznają świat. Na każdym etapie rozwoju, maluchy interesują się nieco innymi zabawami, bo ich zdolności i wiedza wzrasta. W wieku około dwóch lat, uwielbiają budować domki.

Jak wyglądają namioty dla dzieci?

namiot tipi dla dzieciDwulatki już sprawnie się poruszają, potrafią się dobrze komunikować i chętnie poznają świat. To czas, kiedy zaczynają budować pierwsze domki i barykady, które są imitacją ich własnego miejsca zamieszkania. To ich mała, własna przestrzeń, w której tworzą bajkowy świat. Świetnym pomysłem do zabawy dla takiego malucha będzie namiot tipi dla dzieci, który można kupić w sklepie z zabawkami lub samodzielnie wykonać. Jego konstrukcja jest bardzo prosta, ale za to praktyczna. Namiot składa się z czterech kijków połączonych w formie stożka i dużej płachty w odpowiednim kształcie, którą się przywiązuje do patyków. W najprostszej wersji namiot nie ma podłogi do siedzenie, ani okien czy zamykanym na zamek drzwi, ale dla dzieci to żadna przeszkoda, ponieważ ich wyobraźnia zdziała cuda. Taki namiot jest idealny do stworzenia dziecku nieco prywatnej przestrzeni do zabawy czy odpoczynku. Kiedy malucha odwiedzą koledzy i koleżanki, to z pewnością wszyscy będą chwili się w nim bawić. Można go dodatkowo wyposażyć w poduchy czy kolorowe lampki, które sprawią, że stanie się jeszcze przytulniejszy. Wykonanie takiego namiotu nie jest trudne, dlatego też niektórzy rodzice wolą go samodzielnie zrobić , bo będzie niepowtarzalny.

W sklepach z zabawkami znajdziemy wiele modeli namiotów w kształcie domków, grzybków czy samochodów, ale modele tipi cieszą się największym zainteresowaniem. Są dostępne w przeróżnych kolorach i kilku wielkościach, zatem z pewnością będą pasowały do każdego pokoju.